صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
اموزش دوخت چادر عربي

 

آموزش خیاطی از مقدماتی تا پیشرفته و فوق حرفه ای کلیک کنید

 

مجموعه تصویری آموزش خیاطی با خانم سیما عمرانی کلیک کنید

مجموعه آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی کلیک کنید

 

 

آموزش دوخت بلوز كليك كنيد


دانلود اموزش خياطي كليك كنيد


اموزش دوخت چادر كليك كنيد


مجله ي خياطي كوك كليك كنيد


اموزش لباس مجلسي كليك كنيد


آموزش خياطي شلوار كليك كنيد


الگو هاي خياطي كليك كنيد


فيلم هاي آموزش خياطي كليك كنيد

  آموزش خياطي آموزش خياطي .

آموزش خياطي

اموزش دوخت چادر عربي

براي اندازه‌گيري ابتدا پارچه را از طول بر روي سر انداخته به طوري كه يك سر آن روي زمين قرار گرفته (البته با  نظر گرفتن قد دلخواه چادر) بالاي سر رفته واز طرف ديگر به پايين سرازير شده به اندازه اين طرف علامت زده شود. سپس دو سر پايين چادر را سنجاق زده و قيچي شود. (اگر براي بيرون از منزل باشد قد پاشنه كقش به زاپاس اضافه شود).

پارچه تبديل به دو مستطيل كوچك وبزرگ مي شود.

وسط اين دو مستطيل را علامت زده و از طرف تركي پارچه به هم دوخته مي‌شود.

چادر را دولا روي زمين پهن كرده و از طرف تركي پارچه (بالاي سر) ۱۲ الي ۱۵ سانتي‌متر تا مي‌شود كه بالاي پارچه چهارلا مي شود.

پارچه طوري كه به صورت كله قندي تا شود، به صورت سه گوش و مانند دامن كلوش چرخانده و به اندازه قد قيچي مي‌زنيم اگر يك متر با سنجاق به گوشه چادر ثابت كرده و به فواصل مختلف علامت‌گذاري شود برش راحت‌تر انجام مي‌شود. اندازه‌گيري درست انجام مي‌شود.

اگر پارچه عريض باشد كناره‌هاي چادر گوشه نمي‌خورد ولي اگر مستطيل دومي خيلي كوچك‌تر باشد يك پارچه سه گوش كه راسته آن با تركي يكسان باشد نياز دازيم .

پارچه از قسمت‌هاي برش خورده پايين با تركي مستطيل بالا جور شود در غير اين صورت پارچه سير و روشن مي‌شود.

براي دوخت پايين چادر اگر ماشين دوخت اورلوك داشته باشيد ابتدا سردوز كرده سپس پارچه تا شده و از روي بادوخت راسته دوخته شده وكار تميزتر انجام مي‌گيرد. راه دوم پايين چادر را به اندازه دلخواه تا كرده و پس دوزي مي‌شود.

راه سوم براي افراد مبتدي به اندازه يك سانتي‌متر به صورت ساده بدون تا چرخ كرده اتو مي‌شود سپس همين مقدار را از رو تا كرده و چرخ مي‌شود مانند چايين دامن كلوش يكي از نكات دوختي مي‌باشد.

الگوي چادر

 

آموزش فوق روشي است كه معمولا در آموزشگاهها به كارآموزان آموزش داده ميشود، اما اين روش ايرادهايي نيز دارد. فرايند طولاني دوخت، مصرف بيشتر پارچه و اينكه عموما دستكهاي چادر خيلي بلندتر ميشوند.

اين هم يك روش ديگر كه ايرادات بالا را ندارد

پارچه را از روي چپه بر روي سر طرف قرار داده بعد از پايين به قدي كه ميخواهيد چادر باشه با صابون يا مداد علامت بزنيد

بالاي سر هم دقيقا هرچقدر كه هميشه هست و هرطوري كه چادر را سر ميكند بايد پايين بياد اگر كمتر يا بيشتر باشد پارچه كم و زياد خواهد شد

از پايين پارچه قد چادر را روي سر دورتادور ( جاهايي كه پارچه به زمين ميرسد) با در نظر گرفتن ۱ تا ۲سانت براي تا زدن علامت بزنيد

اگر نصف چادر را هم اينطور علامت بزنيد كافيه

بعد چادر را پهن كنيد روي زمين به صورت دولا

خطوطي كه علامت زديد و ميتوانيد فقط با چشم دنبال كنيد و قيچي بزنين يا اينكه با مداد يا صابون خط مورد نظر را گرد و مرتب كنيد و بعد برش بزنيد

از يك سر پارچه ، بعد از اين برش اوليه وسط مقدار اضافه را با در نظر گرفتن اندازه مورد نظر پيدا كرده و به وسط تكه ي بالا كوك يا سنجاق كنيد

دوباره بخواهيد كه چادر را سر كند و آن مقدار را هم روي سرش به شيوه ي قبلي با صابون علامت بزنيد و دوباره روي زمين دولا پهن كنيد و مرتب كنيد.

 براي گوشه ها لازم نيست چادر را سر كند كافيه اضافه ها را در حالي كه تركي به طرف بالا هست در جاهاي خالي قرار داده و دولا برش بزنيد البته با در نظر گرفتن مقدار حق دوخت از سه طرف و بعد با توجه به گردي دو قسمت قبل و بعدش اين قسمت را هم گرد كنيد

ممكنه بعد از دوختن كمي از آن گوشه ها كم باشه مثلا ۱ يا ۲ سانت با يك آرايش مرتبش كنيد تا از بين برود و بعد شروع به چرخ كاري كنيد.

38768

آموزش دوخت چادر عربي برگرفته از مجله كوك را در اين مطلب مطالعه خواهيد كرد . اين آموزش شامل الگوي چادر عربي ست كه مجله كوك منتشر كرده است . به دليل اينكه اين تصاوير مربوط به يك مطلب بسيار قديمي است كيفيت پاييني دارد و آي هديه به دليل اين كيفيت پايين از همه ي كاربراني كه اين مطلب را مطالعه مي كنند پوزش مي طلبد .

 براي مشاهده ي آموزش دوخت چادر دانشجويي به همراه الگو هاي لازم كليك كنيد .

الگوي چادر عربي را در تصوير زير مشاهده مي كنيد . با استفاده از اين الگو ، مي توانيد نسبت به برش و دوخت چادر عربي اقدام كنيد . از كيفيت پايين تصوير پوزش مي طلبيم سعي كردم تصوير بهتري جايگزين آن كنم اما متاسفانه تصوير اصلي را در آرشيو نيافتم و اجبارا از همين تصوير استفاده كردم .

چادر عربي

الگو چادر عربي شامل 7 قطعه ي مجزا مي باشد . بايد همه ي قطعات را روي پارچه پياده كرده و برش زده ، بدوزيد .

چادر عربي

مي توانيد ساير مطالب مرتبط با آموزش دوخت چادر را در لينك هاي زير مطالعه كنيد . آي هديه با انواع آموزش هاي خياطي برگرفته از بزرگترين ژورنال هاي خياطي به شما كمك خواهد كرد تا آنچه از خياطي نمي دانيد را به آساني فرا بگيريد .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۲۶:۱۶ توسط:آموزش خياطي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :